https://www.traditionrolex.com/46
https://www.traditionrolex.com/46
LETNÍ KURZ KRAJINOMALBY 2022 | Výtvarný obor | ZUŠ Františka Kmocha Kolín

VÝTVARNÝ OBOR

Ve výtvarném oboru mohou žáci mimo průpravy v klasických technikách kresby, malby a grafiky pracovat také v keramické dílně a setkají se s řadou netradičních a experimentálních technik. Působí zde také fotografické oddělení.

Letní kurz krajinomalby 2022

Po dvouleté přestávce se letos ve dnech 1. až 7. srpna opět uskutečnil letní kurz krajinomalby pod názvem „Mladí umělci bez hranic 2022“. Jedná se o výměnný pobyt s výtvarnou tématikou, jehož účastníky jsou žáci výtvarného oboru naší školy a žáci a studenti z bavorského města Rosenheim a jeho okolí.
Letos byla hostitelem akce kolínská základní umělecká škola. Přivítali jsme celkem patnáct mladých výtvarníků z Německa s pedagogickým doprovodem. Postupně jsme společně kreslili v plenéru v historickém centru Kolína, v Praze, v Kutné Hoře, v Poděbradech a navštívili jsme i sklárnu v Tasicích. Nějaký čas jsme strávili i v ateliérech výtvarného oboru školy, kde vznikala další výtvarná dílka. Na závěr společného týdne byla uspořádána výstava výtvarných prací, kterou navštívil hojný počet diváků z řad rodičů a příbuzných českých účastníků kurzu.
Výtvarný kurz byl všemi hodnocen velmi dobře a už se těšíme na další ročník, který se na pozvání našich německých přátel uskuteční v německém Rosenheimu. Jako vždy, tak i letos vznikne z vybraných výtvarných prací účastníků kurzu kalendář, který nám bude po celý příští rok připomínat společně strávené chvíle a nově navázaná přátelství.

Michal Dubnický

zpět na akce

Další obory

Hudební
obor

Výtvarný
obor

Taneční
obor

Literárně dramatický
obor

https://www.traditionrolex.com/46