https://www.traditionrolex.com/46
https://www.traditionrolex.com/46
Dechový orchestr ZUŠ Kolín | Hudební obor | ZUŠ Františka Kmocha Kolín

HUDEBNÍ OBOR

V hudebním oboru nabízíme výuku hry na dechové, smyčcové, strunné, klávesové a bící nástroje, solového a sborového zpěvu a hudební teorie.

Dechový orchestr ZUŠ Kolín

Dirigenti: Jiří Vojtěch a Lukáš Bořek

Orchestr byl založen v roce 1962 Richardem Poletínem. Orchestr získal první místo v národní soutěži ZUŠ v roce 1995 a v roce 1998 a 2000 druhé místo ve své kategorii.

V roce 2003 získal zlaté pásmo v Ostravské mezinárodní soutěži velkých dechových orchestrů a v roce 2004 v Litvínově 1.místo v soutěži DO ZUŠ.

V roce 2005 obsadil orchestr 3.místo v soutěži Kmochova Kolína Evropa hraje Kmocha. Absolvoval několik zahraničních zájezdů - Dánsko, Německo, Belgie, Luxemburg, Polsko. Tradiční spoluprací byly letní muzikantské dílny s orchestry z Německa. 

V roce 2004 nahrál orchestr své CD. 

           

V září 2007 odešel po řadě úspěšných let z funkce dirigenta pan Josef Šťastný a z funkce organizační vedoucí paní učitelka Jana Blažková. Svoji činnost v orchestru ukončila z věkových důvodů také většina klíčových hračů souboru. Novým dirigentem se stal pan Jiří Vojtěch a soubor byl postupně doplňován mladými hráči z řad žáků školy. Již v červnu 2008 vystoupil obnovený Dechový orchestr ZUŠ Kolín na festivalu Kmochův Kolín 2008.

Od roku 2009 spolupracuje s orchestrem také druhý dirigent, pan Lukáš Bořek.

V roce 2010 se orchestr zúčastnil soutěže dech. orchestrů ZUŠ jako jediný ve Středočesském kraji a postoupil do ústředního kola národní soutěže. Zde pak v květnu téhož roku v moravských Letovicích získak bronzové pásmo.

V září 2011 se orchestr zúčastnil jubilejního padesátého ročníku hudebního festivalu "Euro muzik tage Bösl" v Německu. V silné mezinárodní konkurenci zde získal s minimálním bodovým odstupem pohár za čtvrté místo.

 

zpět na Orchestry a soubory

Další obory

Hudební
obor

Výtvarný
obor

Taneční
obor

Literárně dramatický
obor

https://www.traditionrolex.com/46