https://www.traditionrolex.com/46
https://www.traditionrolex.com/46
MEZINÁRODNÍ FESTIVAL POEZIE ve Valašském Meziříčí 2021 | ZUŠ Františka Kmocha Kolín

Co se u nás děje

Aktuálně ze ZUŠ Fr. Kmocha v Kolíně

Ve Valašském Meziříčí proběhl tento prodloužený víkend 21. – 24. 10. 2021 56. Mezinárodní festival poezie, kde zvítězil žák ZUŠ Fr. Kmocha Kolín Alexander Koukol.

Na tradiční akci přijíždějí oceňovaní recitátoři z národních soutěžních přehlídek z Čech, Moravy a Slovenska, aby zde přednesli ve dvoukolovém vyřazovacím klání svou připravenou poezii a prózu. Sedmičlenná mezinárodní porota (složená z nejlepších odborníků v tomto oboru s předsedou poroty – mezinárodně oceňovaným šéfrežisérem Českého rozhlasu Mgr. Alešem Vrzákem) hodnotí výkony od 1 do 10 bodů. Z letošních 26 účastníků se do 2. kola probojovalo 17 účastníků, kde ve dvou věkových kategoriích předvedli špičkové výkony.

Žák literárně-dramatického oboru ZUŠ Fr. Kmocha Kolín Alexander Koukol, který už 10 let pracuje pod vedením paní učitelky MgA. Martiny Longinové, patřil mezi ně. Už po prvním kole byl ve vedoucí pozici a ve druhém kole pak své kvality potvrdil ke konečnému vítězství ve své 1. kategorii. Přednášel texty od Jana Skácela: Malá recenze na vesnického faráře a od Charlese Bukowkého: Lidi. Stal se tak po 30ti letech (po herečkách Lucii Trmíkové a Martině Longinové) historicky dalším žákem školy, kterému se podařil tento mimořádný úspěch. Na závěrečném večeru laureátů si svůj vítězný text ještě přednesl a obdržel diplom i krásnou skleněnou plastiku. Nutno dodat, že již v minulosti získal ceny na krajských i celostátních soutěžích Dětská scéna i Wolkerův Prostějov, nyní si vedl výjimečně i na mezinárodní úrovni. Blahopřejeme a přejeme Sašovi mnoho dalších úspěchů!

zpět na události
https://www.traditionrolex.com/46