Letní kurz krajinomalby 2022

Po dvouleté přestávce se letos ve dnech 1. až 7. srpna opět uskutečnil letní kurz krajinomalby pod názvem „Mladí umělci bez hranic 2022“. Jedná se o výměnný pobyt s výtvarnou tématikou, jehož účastníky jsou žáci výtvarného oboru naší školy a žáci a studenti z bavorského města Rosenheim a jeho okolí.
Letos byla hostitelem akce kolínská základní umělecká škola. Přivítali jsme celkem patnáct mladých výtvarníků z Německa s pedagogickým doprovodem. Postupně jsme společně kreslili v plenéru v historickém centru Kolína, v Praze, v Kutné Hoře, v Poděbradech a navštívili jsme i sklárnu v Tasicích. Nějaký čas jsme strávili i v ateliérech výtvarného oboru školy, kde vznikala další výtvarná dílka. Na závěr společného týdne byla uspořádána výstava výtvarných prací, kterou navštívil hojný počet diváků z řad rodičů a příbuzných českých účastníků kurzu.
Výtvarný kurz byl všemi hodnocen velmi dobře a už se těšíme na další ročník, který se na pozvání našich německých přátel uskuteční v německém Rosenheimu. Jako vždy, tak i letos vznikne z vybraných výtvarných prací účastníků kurzu kalendář, který nám bude po celý příští rok připomínat společně strávené chvíle a nově navázaná přátelství.

Michal Dubnický