Z této zdařilé akce nabízíme odkazy na fotoreportáž, jejímž autorem je Jaromír Novotný.

Fotoohlédnutí za čtvrtým ročníkem bienále výtvarného sympozia a dílny "Kolínské roviny 2016".

Od pondělí 18.4. do soboty 23.4. 2016 se konalo v ateliérech výtvarného oboru ZUŠ Fr. Kmocha Kolín výtvarné sympozium a dílna "Kolínské roviny 2016". Zúčastnilo se celkem šest dospělých výtvarníků a dvacet pět žáků výtvarného oboru školy. Společně pracovaly na výtvarných dílech v oboru malby, dřevěné skulptury a fotografie. Výsledky jejich snažení bylo možno shlédnout na společné výstavě v Galerii V Zahradě v ZUŠ Kolín v sobotu od 16:00 hodin. Součástí doprovodného programu byla také dernisáž výstavy skupiny "Et cetera" v galerii CubArt v areálu kolínského zámku. Jejími členy jsou tři účastníci sympozia: ak. mal.Teodor Buzu z Tábora, sochař Tomáš Pergler z Prahy a fotograf Vlastimil Slabý ze Zvěrotic u Soběslavy. Další účastnicí sympozia byla rakouská malířka Dalia Blauensteiner a z místních pak Pavel Rajdl a Michal Dubnický. Dernisáž poctil svou návštěvou také novopečený velvyslanec Moldavské republiky pan Vitalie Rusu.

Michal Dubnický