Klavírní soutěž ZUŠ

Žáci naší školy postoupili do krajského kola.

Ve středu 15. února 2017 od rána do večera probíhalo ve velkém sále ZUŠ Fr. Kmocha v Kolíně okresní kolo soutěže ve hře na klavír. ZUŠ našeho regionu reprezentovali žáci z Českého Brodu, Kolína, Kouřimi a Peček. 36 soutěžících v 10 kategoriích ve věku od 7 do 19 let předvedlo celodenní koncert za účasti nejen zástupců škol, ale i svých rodičů a známých.

Jejich výkony hodnotila sedmičlenná porota složená z klavírních pedagogů těchto škol a počítání výsledků bylo prací tajemnice poroty Mgr. Jany Svobodové. Předsedkyní poroty byla Denisa Vaníčková, členy Milan Staško, Renáta Francová, Kristýna Cermanová za ZUŠ Kolín, Lenka Hoskovcová za ZUŠ Pečky, Sylva Kroužilová za ZUŠ Kouřim a Jana Kolomá za ZUŠ Český Brod.

Porota udělila 1. místa s postupem do krajského kola a také místa druhá a třetí.

Složité a náročné rozhodování vyústilo nakonec ve 14 postupů do krajského kola, z nichž 12 je našich kolínských žáků. Tento výsledek je pro další mladé klavíristy povzbuzením a motivací. Také umístění na druhých a třetích místech není vadou na kráse jejich klavírní hry. Vždyť i ve sportu jsou medaile zlatá, stříbrná a bronzová a já věřím, že je to od dalšího studia, soutěží a veřejného vystupování neodradí.

Výsledky potěšily i třídní učitelky žáků, protože vždy všichni s nimi jejich výkony prožíváme a tzv. trpíme za ně. O to větší je potom radost z výborně provedeného vystoupení.

A tak dovolte, abych je představila. Z Kolína to jsou Cermanová Kristýna, Francová Renáta, Mlčochová Marie, Moravská Lolita, Neřoldová Markéta, Poklopová Zuzana, Savilová Světlana a Stašková Jarmila.

Z Českého Brodu Jana Kolomá a Martina Přibylová, z Kouřimi Sylva Kroužilová.

 

Postupy do krajského kola :

 

ZUŠ Kolín  

Kopelentová Zuzana Mikulec Jakub

Hůlová Ester Trojanová Alena

Rosická Kristýna

Kedelidze Konstantin

Pokorná Magdalena

Kopelent Jan

Kopelentová Michaela

Zemanová Kristýna

Čablíková Marta

Vaňous Kryštof

Ingr Jáchym

Radinová Monika

 

ZUŠ Český Brod

Mikulec Jakub

Trojanová Alena

 

klavírní soutěž

16.3.2017

Galerie v zahradě odkaz

galerie odkaz

Aktuálně

16.3.2017
Klavírní soutěž ZUŠ
Žáci naší školy postoupili do krajského kola.
13.2.2017
Výtvarný obor v Zásmukách
Klášterní labyrinty
17.1.2017
Co se děje v hudebním oboru školy
Ohlédnutí za loňským adventem
25.10.2016
aktivity výtvarného oboru
Žáci VO navštívili několik výstav.
2.6.2016
Lidice 2016
Mezinárodní dětská výtvarná výstava "Lidice 2016"
Archiv aktualit